Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klamki wewnętrzne podświetlane z wersji L&K

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Maru 123
    a te kabelki sprawiają ze to jest p&p?
    To nie jest P&P. Kabelek z czescia meska daje mozliwosc zrobienia P&P na przyszlosc. Niemniej kabelek trzeba gdzies podpiac. Ktos tu wspominal ze trzeba lutowac ... Nie doczytalem nic takiego i mam nadzieje ze tam jest jakas kostka w ktora mozna wpiac kabelki.


    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez voltar
      Nie doczytalem nic takiego i mam nadzieje ze tam jest jakas kostka w ktora mozna wpiac kabelki

      nie ma kostki, trzeba wlutować
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #78
        To trudno :/ Trzeba będzie dołożyć, pamiętam to z Superba i wyglądało superB

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez piotrek_gdy
          nie ma kostki, trzeba wlutować
          no według tego jakaś jest
          Skoda Octavia Forum - Information
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • #80
            Jak tak patrze, to dochodze do wniosku, ze tam trzeba by bylo wywiercic ten otworek. Rzezba bedzie dla bardzo wytrwalych :twisted: Wiadomo da sie, moze i to nawet latwo pojdzie, ale z fotek tak nie wyglada na pierwszy rzut oka.


            Wersja budzetowa moim zdaniem spelniajaca funkcje moze wygladac tak:

            Link

            Ale to troche za duza dioda, 3mm plaska w zupelnosci wystarczy

            Pamietam, ze kiedys byly LED takie prostokaty 2x3mm albo cos podobnego. Troche zabawy i mamy praktycznie to samo :twisted:

            [ Dodano: Czw 19 Lis, 09 09:24 ]
            Sprawdzilem



            2,3mmx7mm, moze sa wieksze.



            To sa 5x5mm.


            Jaki jest fabryczny wymiar tego wyciecia :szeroki_usmiech :?:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez piotrek_gdy
              Zamieszczone przez voltar
              Nie doczytalem nic takiego i mam nadzieje ze tam jest jakas kostka w ktora mozna wpiac kabelki

              nie ma kostki, trzeba wlutować

              Wiec trzeba takze ciac oryginalne kabelki ?


              Maicroft : Ja bym nie oszczedzal robiac takie patenty z nieoryginalnymi diodami. Moze i troche taniej ale po pierwsze wiecej roboty, po drugie widz polega wlasnie na tym zeby dioda dyskretnie podswietlala klamke ( to sie nazywa system dyskretnego podswietlania ) i nie oslepiala kierowcy. Skoda napewno to testowala, widzialem w Superbie i naprawde super to wyglada. Dodstkowo zestaw fabtyczny jest przystosowany do tego wyciecia w klamce. Aha i te diody ktore podales ... koreanska firma Kingbright - mam niestety zle doswiadczenia sz nimi i to wlasnie z bialymi diodami. Fakt ze to bylo pare lat temu i diody byly wysokiej jasnosci ale palily sie w zastraszajacych ilosciach , podobnie zreszta jak czerwone.



              Dodatkowo tak sobie mysle i wychodzi na to ze w PL sa paskarskie ceny na czesci Skody.
              Skoro ten zestaw u nas kosztuje 60-80 PLN a w Wielkiej Brytanii 6p czylio max 30 PLN a juz nie mowiac o prownaniu do zarobkow ...


              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez voltar

                Dodatkowo tak sobie mysle i wychodzi na to ze w PL sa paskarskie ceny na czesci Skody.
                Skoro ten zestaw u nas kosztuje 60-80 PLN a w Wielkiej Brytanii 6p czylio max 30 PLN a juz nie mowiac o prownaniu do zarobkow ...
                Czyżby się wykluwała koncepcja zakupu hurtowego w UK? Może ktoś z zagranicznych by pomógł?

                1. piotrek_gdy (komplet 4 szt-przód i tył)
                2. Andrev3
                3. Quest (komplet 4 szt-przód i tył)
                4. Maru 123 (komplet 4 szt-przód i tył)
                5. czyżyk 64 ( 2 szt. przód. )
                6.marek1 (2szt)
                7.voltar ( 4szt, przód i tył plus 4 szt. kabelków z częścią męską )
                8. loru ( 4szt, przód i tył plus 4 szt. kabelków z częścią męską )
                9. xekon (2 szt, przy cenie ok 40-45pln 4 szt - koniecznie świecące na biało )

                Komentarz


                • #83
                  Po co wydawać tyle kasy mogę się podjąć takiej przeróbki za drobną opłatą a efekt gwarantuję że będzie lepszy od fabrycznego. Potrzebuję tylko pierwszego chętnego na taką modyfikację. :lol:
                  Takie zwykłe Ambiente

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez koja86
                    mogę się podjąć takiej przeróbki za drobną opłatą
                    jak drobną ? :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #85
                      koja86 ja się moge poświęcić :diabelski_usmiech
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #86
                        koja86, przeciez tyle Cię proszę
                        RENT COMPLEX

                        DACAR.team

                        Komentarz


                        • #87
                          Panowie w OII nic nie trzeba nawet wiercić. Klamka w okolicach swojej osi ma kanał w którym bez problemu mieści się led 3mm. Wystarczy wyjąć maskownicę głośnika, potem cały ten plastik z klamką ( ja nawet nie wypinałem linki, bo nie widzę bardzo możliwości ponownego jej założenia bez ściągania tapicerki ) i przepchać dwa cienkie kabelki od tyłu klamki ( tak jakby za sprężyną, która się znajduje na osi obrotu klamki ). Na razie leda podpiąłem do bateryjki ( docelowo trzeba wpiąć do podświetlenia przycisków ) ale całość zajęła ok. 5 min. Jak się całkiem ściemni to może uda mi się zrobić jakąś fotkę komórą, a jak nie to dopiero wieczorkiem w domu.
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez kowal 2002
                            Panowie w OII nic nie trzeba nawet wiercić. Klamka w okolicach swojej osi ma kanał w którym bez problemu mieści się led 3mm. Wystarczy wyjąć maskownicę głośnika, potem cały ten plastik z klamką ( ja nawet nie wypinałem linki, bo nie widzę bardzo możliwości ponownego jej założenia bez ściągania tapicerki ) i przepchać dwa cienkie kabelki od tyłu klamki ( tak jakby za sprężyną, która się znajduje na osi obrotu klamki ). Na razie leda podpiąłem do bateryjki ( docelowo trzeba wpiąć do podświetlenia przycisków ) ale całość zajęła ok. 5 min. Jak się całkiem ściemni to może uda mi się zrobić jakąś fotkę komórą, a jak nie to dopiero wieczorkiem w domu.
                            \


                            Ale to mowisz chyba o montazu dokladanej diody okraglej ? Bo fabryczna to jest przeciez prostokat ktory ma konkretne miejsce montazowe w obudowie klamki i to raczej nie jest tam gdzie piszesz. Mysle ze chodzi o to by dioda byla cala zakryta podczas swiecenia klamka.



                            PS Odnosnie cen i dostepnosci sprawdzalem w serwisie Skody i wyglada to tak :

                            3U0919173 - zespół świetlny lewe drzwi, 66 PLN, brak na magazynie centralnym, czas oczekiwania do 2 tyg.

                            3U0919174 - zespół świetlny prawe drzwi, 75 PLN, brak na magazynie centralnym, czas oczekiwania do 2 tyg.

                            4B0972623 - złącze , 16,6 PLN - dostępne na magazynie centralnym

                            000979009 - przewód , 11,75 PLN - dostępne na magazynie centralnym

                            Od powyzszych cen mozna odliczyc 14 % rabatu dla OCP, ktory i ja dostalem
                            Zamowilem poniewaz mi sie troche spieszy , wiec prosze mnie wykreslic z listy oczekujacych ..


                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                            Komentarz


                            • #89
                              voltar, jak będziesz zakłądał to zrób kilka foto co i jak dla potomnych :wink:
                              1.8T AGU L&K

                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                              Komentarz


                              • #90
                                Oczywiscie podziele sie doswiadczeniem.
                                Niestety to dopiero za 2 tyg. Moze beda te czesci wczesniej ale ja wyjezdzam wiec zajme sie tym po 7.12 - juz nie moge sie doczekac dlubanka

                                PS
                                Zakupilem tez oslone na pokrywe silnika ( czesc ktora wiekszosc z Was pewnie ma ale do TSI nie daja .. ) Cena ok 120 PLN jakby kogos interesowalo.


                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  koja86 ja się moge poświęcić
                                  nie ma problemu można grzebać
                                  Andrev3, mozemy grzebać w następną sobotę
                                  Takie zwykłe Ambiente

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    OK. W przybliżeniu wygląda to tak jak na fotkach. Wg mnie led świeci teraz za jasno, ale regulację zrobię dopiero po podłaczeniu do podświetlenia przycisku.






                                    I miejsce montażu ( BTW fotka i cały TOPIC z przed ponad 2 lat )

                                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      To miejsce ktore pokazuje Kowal jest OK, ale mozna tez kombinowac tam gdzie ori. Co do problemu zbyt jasnego swiecenia, to przeciez jest tylko i widocznie kwestia wstawienia odpowiedniego rezystora.


                                      A gdzie to sie oryginalnie wpina ?? Przechodzi przez przelaczniki do sterowania lusterkami i szyb z tylu czy jakies inne wolne miejsce mamy w instalacji
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        oryginalnie wpina
                                        oryginalnie masz wtyczke ktora wychodzi od wiązki(od przełączników) i w nia się wpinasz
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          oczywiście teka wtyczka nie jest "nadmiarowa" w normalnej instalacji tylko jej po prostu nie ma. :szeroki_usmiech

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            czy ktoś dokładnie wie w jakie kabelki ( kolory i od czego ) należy sie wpiąć?
                                            Tak jak na zdjęciu Krzycho-63 jest tam pokazane , tylko nie znam niemieckiego.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Don't worry ... p angielsku tez jest

                                              "Connection is easy - on the driver side to mirrors adjuster, on the passanger - to window lifter switch. Black wire to brown and blue to gray/blue"


                                              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                voltar, ok, a ta wtyczka na zdjęciu na którym pokazane jest gdzie się wpiąć jest od czego?? ops:

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  czyzyk64 poczytaj o czym myśmy dyskutowali przez kilka stron
                                                  nie masz drugiej strony tej wtyczki więc nigdzie jej nie wepniesz
                                                  mozesz albo dorobic drugą stronę albo uciąć kable i spiąć na krótko
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz


                                                  • może żle to określiłem , chodziło mi o topic , który zamieścił Krzycho 63, jest tam pokazana złączka i miejsce gdzie wchodzą kabelki ( czerwona kreska), chodzi mi co to za wtyczka.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X